بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه اینترنتی تجهیزات ورزشی کافه ورزش کاملا محفوظ می باشد

مقالات

دوچرخه ثابت ایستاده یکی از دستگاه های بدنسازی است که علاوه بر مزایایی که برای سلامتی به همراه دارد به تناسب اندام نیز کمک میکند . این دستگاه بدنسازی بسیار شبیه به استفاده از دوچرخه است، با این تفاوت که هنگام رکاب زدن ثابت میماند و تکان نمیخورد؛ همچنین صندلی این دستگاه به گونه ای طراحی شده تا کمترین میزان خستگی را برای ورزشکار داشته باشد. 

در رشته بدنسازی دستگاه های قدرتی بسیاری به تقویت عضلات بدن شما کمک میکنند که یکی از این دستگاه ها، دستگاه جلو بازو میباشد . این دستگاه که به تقویت عضلات جلو بازو کمک میکند، از محبوب ترین دستگاه ها بین ورزشکاران محسوب میشود؛ زیرا ورزشکاران مبتدی و حرفه ای همگی خواستار بازوهایی حجیم هستند. 

زین دوچرخه همیشه یکی از مهم ترین اجزا دوچرخه بوده است، زیرا تمام وزن راکب هنگام رکاب زدن روی آن وارد می شود.  یک زین میتواند دوچرخه سواری را بسیار نرم و لذت بخش کند و در عین حال میتواند سواری و کارایی دوچرخه را به شدت سخت و دشوار سازد، پس انتخاب زین مناسب برای دوچرخه یکی از مهم ترین انتخاب ها برای هر دوچرخه سوار حرفه ای است.

شبکه اجتماعی اینستاگرام که توسط کوین سیستروم و مایک کرایگر در سال 2010 راه اندازی شد و امروزه به محبوب ترین اپلیکیشن در بین جامعه ایرانی تبدیل شده است.

دستگاه پله نوردی ( پله باشگاهی )  یا اسکالیت، دستگاه بدنسازی هوازی است که با چربی سوزی زیاد برای سلامتی نیز بسیار مفید است و ورزشکاران میتوانند برای داشتن بدنی سالم از این دستگاه استفاده کنند.   همچنین انجام تمرینات متعدد بر روی این دستگاه، با بسیاری از بیماری ها مبارزه میکند. استفاده از این دستگاه باعث تقویت کلیه عضلات پا مثل ران، زانو و باسن میشود و علاوه بر آن به تقویت ریه ها، شش ها و قلب نیز کمک به سزایی میکند.

الپتیکال یکی از دستگاه های هوازی محبوب در رشته بدنسازی است.   ورزش کردن با این دستگاه بسیار آسان و راحت است و با گذاشتن پاها بر روی پدال میتوانید به انجام تمرینات ورزشی بپردازید. این دستگاه به شما کمک میکند تا استقامت خود را افزایش دهید و بر اساس شدت تمرینتان کالری بسوزانید.

دوچرخه برای کودکان به معنای تفریح و لذت زندگی است و برایشان بسیار حائز اهمیت است.   به نحوی که والیدن حتی برای تنبیه و یا تشویق کودکان خود از آن  به عنوان جایزه استفاده می کنند. اما در زمان خرید دوچرخه همواره یکی از دغدغه های اصلی انتخاب سایز مناسب است تا بدن کودک کمترین فشار را تحمل کند و بتواند دوچرخه را حداقل برای چند سال استفاده کند .

ورزش و سلامتی همیشه مکمل یکدیگر بوده اند؛ به خصوص در این روزها که با شیوع بیماری کرونا در سرتاسر جهان سلامتی اهمیت زیادی پیدا کرده است.

سایکل توریست یک رشته از دوچرخه سواری است که طرفداران زیادی نیز دارد، این رشته سرشار از ماجراجویی و طبیعت گردی است، دوچرخه سوارن با تجهیزات خود به جنگ طبیعت می روند و مسیر های طولانی را رکاب میزنند و حتی ممکن است مسیر های بین چندین کشور را طی کنند.

باشگاه خصوصی این امکان را به شما میدهد تا در کنار اعضای خانواده یا دوستان ورزش کنید و در وقت خود صرفه جویی کنید. همچنین نیاز به پرداخت هزینه جهت رفت و آمد و استفاده از باشگاه های ورزشی ندارید. علاوه بر این میتوانید در حال انجام فعالیت های روزانه خود تحرک داشته باشید و کالری بسوزانید و با آزادی کامل در انتخاب موسیقی و لباس ورزشی خود به فعالیت بپردازید.

دوچرخه سواری در کنار لذت و تفریح سختی هایی هم به همراه دارد که میتوان برای هر کسی طاقت فرسا باشد از جمله این سختی ها باید به سردی هوا یا راندن دوچرخه در زمان باران اشاره کرد، برای دوچرخه سواران کوهستان، بارندگی زمین را به شدت لغزنده کرده و خاک های مسیر به گل تبدیل میشود که با هر رکاب زدن به اطراف پرتاب می شود.

با رسیدن تابستان و به پایان رسیدن سال تحصیلی تب دوچرخه‌سواری دوباره برای بچه‌ها داغ خواهد شد. دوچرخه‌سواری کودکان همیشه یکی از دغدغه‌های والدین بوده و نگرانند که مبادا فرزندانشان زمین بخورد. حتی زمانی که قرار است از سه‌چرخه فرزندشان را جدا کنند و برای او دوچرخه بخرند مدتی استرس خواهند داشت. در زیر توضیح می‌دهیم که چطور می‌توانید در چند مرحله دوچرخه‌سواری را به فرزندانتان بیاموزید.