بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه اینترنتی تجهیزات ورزشی کافه ورزش کاملا محفوظ می باشد

مقالات

طبق تحقیقات پزشکی، دوچرخه سواری به میزان حداقل 32 کیلومتر در هفته، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را به کمتر از نصف در مقایسه با غیر دوچرخه سوارها کاهش میدهد. دوچرخه سواری با سرعت آرام 20 کیلومتر در ساعت در جاده ای هموار 450 کیلو کالری در ساعت مصرف می کند، احساس جوانی در فرد ایجاد کرده و استرس را می کاهد. دوچرخه سواری عمدتا فعالیتی هوازی است و این نوع ورزش برای ریه ها که نقش ارسال و تامین اکسیژن خون را دارند  مفید است . داشتن قلب و ریه هایی قوی ازپارامترهای اساسی سلامتی جسم است .

دوچرخه ثابت نشسته از دستگاه های هوازی بدنسازی کارآمد است که علاوه بر کالری سوزی به سلامتی شما نیز کمک شایانی خواهد کرد. ورزش با دوچرخه ثابت به نوعی تمرین با شدت زیاد است که هورمون اندرفین را در بدن فعال کرده و موجب تقویت عضلات و چربی سوزی بیشتر می شود.

دوچرخه سواری یکی از رشته های ورزشی و تفریحات پر طرفدار می باشد . دوچرخه به دلیل عدم ثبات نسبی و داشتن لاستیک‌های کم حجم و سبک نسبت به وسایل نقلیه دیگر بیشتر در معرض حوادث جاده‌ای قرار دارد. و در واقع از آنجایی که حادثه هیچ وقت خبر نمی دهد و دوچرخه سواران نیز مانند دیگر کاربران جاده‌ها به هنگام سوار شدن بر وسیله نقلیه خود با خطرهای متفاوتی روبه‌رو هستند؛  بهتر است همیشه در هنگام دوچرخه سواری با در نظر گرفتن احتیاط و حفظ آگاهی از محیط و استفاده از لوازم ایمن و با کیفیت احتمال تصادفات را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم و خدای نکرده در صورت تصادف و همچنین زمین خوردگی دچار مشکلات جدی نشویم.

یکی از محبوب‌ترین ورزش‌های هوازی تمرین با دوچرخه ثابت است که علاوه بر کالری سوزی به تقویت عضلات و توان بدنی شما نیز کمک بسیاری میکند. دوچرخه‌های ثابت را می‌توان در باشگاه‌های ورزشی و منازل استفاده کرد و مزیت آن‌ها این است که همه‌ی افراد می‌توانند از آن استفاده کنند.

انتخاب یک لاستیک مناسب برای دوچرخه، علاوه بر امنیت بیشتر، بر سرعت و کیفیت دوچرخه سواری نیز تاثیر گذار است. داشتن یک لاستیک خوب و باکیفیت می تواند راحتی، کشش و مقاومت در برابر سایش کمتری را برای حرکت سریعتر و کارآمدتر داشته باشد. همچنین شما با انتخاب لاستیک مناسب و بادوام می تواند تجربه ی جدیدی از دوچرخه سواری داشته باشید و ماه ها و سال ها با خیال راحت و بدون آسیب دیدگی دوچرخه سواری کنید. انتخاب لوازم جانبی دوچرخه مناسب در رکاب زنی بهتر به شما کمک شایانی می کند.

جهت خرید تردمیل باشگاهی توجه داشته باشید که قبل از هرچیزی باید دقت کنید که کیفیت را فدای قیمت نکنید و نکاتی که در این مطلب به آن اشاره میکنیم را حتما در نظر بگیرید. فضای مدنظر خود را جهت تجهیز باشگاه در نظر بگیرید و متناسب با فضا، اقدام به خرید تردمیل نمایید. تردمیل‌های باشگاهی به دلیل زیاد بودن عرض و طول تسمه و موتور سنگینی که دارد فضای زیادی نیاز دارند.

زین دوچرخه قسمت نشیمن گاه دوچرخه است که علی رغم سادگی در صورت رعایت نکردن اصول فنی و ایمنی میتواند به سلامتی آسیب برساند. زین دوچرخه تاثیر فراوانی در راحت بودن دوچرخه سوار دارد، پس در انتخاب نوع و جنس آن باید دقت کرد. هر چه استفاده دوچرخه سوار از دوچرخه بیشتر باشد، اهمیت زین بیشتر می شود.

قبل از هر ورزشی ابتدا باید ایمنی لازم آن را فراهم کنیم. در دوچرخه سواری نیز مانند بقیه ورزش ها باید این ایمنی را با استفاده از کلاه، زانوبند، دستکش، عینک و آرنج بند مهیا کنیم. دوچرخه سوار با آگاهی کامل و تهیه تجهیزات ایمنی مناسب ، از خود در برابر خطرات احتمالی محافظت می کند.

یکی از دستگاه های قدرتی محبوب در بین بدنسازان دستگاه پرس سینه نشسته است. این دستگاه برای تقویت عضلات سینه به کار میرود که نشان دهنده میزان قدرت بالاتنه است و در زیبایی فیزیک بدن نقش مهمی دارد. عضلات درگیر در تمرین با دستگاه پرس سینه نشسته، عضلات سینه ای بزرگ و عضلات دلتوئید قدامی میباشند. تمرین با این دستگاه ثبات، تمرکز و ایمنی بالایی را فراهم می‌کند که باعت ایجاد فشار مناسبی روی عضلات سینه، سرشانه و عضلات پشت بازو می‌شود و علاوه بر عضلات، مفاصل و تاندون ها را نیز تقویت میکند.

خوشبختانه امروزه با توجه به روی آوردن به سمت استفاده از دوچرخه نباید از نگهداری و سرویس دوچرخه نیز غافل شویم ، دوچرخه نیز مانند سایر وسایل و ابزاری که ما از آنها استفاده می کنیم خراب می شود که باید با رسیدگی به آنها مشکلات را حل کرده تا از عمر مفید آنها کم نشود و بازدهی بیشتری داشته باشد.

دستگاه بدنسازی پشت ران نشسته از دستگاه های قدرتی بسیار کاربردی و یکی از ارکان باشگاه بدنسازی است. عضلات اصلی درگیر در تمرین با این دستگاه، عضلات همسترینگ هستند و عضلات فرعی دیگر که هنگام تمرین، تقویت می‌شوند عضلات سرینی و پشت پا می‌باشند.

دوچرخه ی پیست همانطور که از نامش پیداست برای سرعت و مسابقه ساخته شده و بهترین جای استفاده از آن پیست مسابقات در سالن ها و ورزشگاه ها است نه خیابان های شهر؛ چون علاوه بر این که این دوچرخه ها بسیار گران قیمت هستند در مصارف شهری کاملا آسیب پذیر نیز خواهند بود.